KELIAUTI – YRA ATRASTI

KELIAUTI – YRA ATRASTI. Tik keliaudami neatrastais keliais, galite atrasti kelionių grožį. Daug vietų mums jau yra matyta, apie daugelį – esame girdėję, ir važiuojame ten su iš anksto susikurtais lūkesčiais, dažniausiai susikurtais iš kitų žmonių patirties. Tačiau kai keliauji ten, kur gali pamatyti kūrybiškų žmonių kasdienybę, aplinką, kur jie gyvena, kur viskas sukurta tik jų pačių rankomis iš idėjos, iš tikėjimo, iš begalinio noro, pažinimas tampa kitoks – jis ypatingas, jis intymus ir kupinas dėkingumo, nes supranti, kad žmogus tave įsileido į savo pasaulį. Ir tas pažinimas tave praturtina šimtą kartų labiau nei aplankytos žymiausios turistinės vietos. Tik žmogus veiklai, vietai, žinioms – suteikia dvasią. Kur bekeliautum – keliauk visa širdimi.“ – Confucius.

Vilniaus krašte siūlome ir kviečiame apsilankyti:

1.     „Džiaugsmo meduoliai“ – tai pramogos šalia Vilniaus Naujojoje Rėvoje. Šeimininkė Regina siūlo edukacijas – piešimą ant meduolių maistiniais dažais bei meduolių degustaciją. O pasiūlyti tikrai turi ką! Niekur kitur, tik pas Reginą, galėsite paragauti meduolių ne tik tradicinių, tačiau ir su čili pipirais, kanapėmis ar netgi su silke!

Taip pat Reginos šeima yra sukūrusi vienintelius ekonominės klasės spausdintuvus, kuriais galima spausdinti ir maistiniais dažais ant konditerijos gaminių – nuo meduolių iki tortų. Tai unikali galimybė apsilankyti ir pamatyti bei patirti labai DAUG vienoje vietoje – atsipalaiduoti kuriant savo meduolius, mėgautis Vilniaus krašto pasididžiavimo, iš būtent čia kilusių meduolių – skoniu, susipažinti ir išgirsti istoriją apie vietoje kuriamus spausdintuvus, pasigrožėti visiškai šalia esančiu piliakalniu bei vieninteliu Vilniaus rajone esančiu etnografiniu kaimu – Šilėnais, kuriame yra šaltinis, viena seniausių medinių bažnyčių bei akmenimis grįsti keliukai. Atvykę su šeima, draugais ar grupe, turėsite puikią dieną kartu su „Džiaugsmo meduoliais“. (Šeimininkė Regina – 868689262)

2.     Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčia. Tai unikali Vilniaus krašto vieta, nes būtent čia užsimezgė verbų rišimo tradicija. Tai vyko pie XIX a. Kriaučiūnų, Čekoniškių ir Platiniškių kaimų apylinkėse, kur moterys verbų rišimo meną ir dabar perduoda iš kartos į kartą. Šios tradicijos išsaugojimui 2000 m. buvo įsteigta Čekoniškių verbų ir buities seklyčia, kuri tapo verbų rišėjų susibūrimo ir tradicijos saugojimo vieta. Etnografė, knygos „Vilniaus verbos – gyvoji istorija“ autorė, verbų rišėja, Vilniaus rajono Čekoniškių verbų ir buities seklyčios bei šio amato meistrių folkloro ansamblio „Cycha Novinka“ vadovė Janina maloniai kviečia visus atvykti, susipažinti su verbų rišimo amatu bei patiems jį išbandyti. Tai paliks įspūdį kiekvienam (Janina – 867837529)

Įdomu: Čekoniškių verbų rišėjoms priklauso ir didižiausios ir mažiausios verbos rekordai! Didžiausia verba siekė – 6,4 m., mažiausia – vos 6 cm.

3.     „Vilkinė“ – sodyba, esanti prie Neries Buivydžiuose Vilniaus rajone. Šeimininkas Domas kviečia lankytojus į savo sukurtą restoraną, kuriame laikomasi „zero mile“ bei „slow food“ koncepcijų. Maistui gaminti produktai keliauja tiesiai iš šalia esančio daržo arba šalia įsikūrusių ūkininkų. Visiškoje ramybėje vyksta gastronominiai vakarai, kurių metu lankytojai gauna ne tik įmantrius skonius, bet ir visišką ramybę gamtos apsuptyje. Tačiau labiausiai žmones traukiantis dalykas, kurį siūlo šeimininkas Domas – midaus degustacija. Jo paties sukurtos receptūros įvairių rūšių midus – neišdildomas įspūdis kiekvienam. Tad atvykę į Vilkinę atrasite džiaugsmą ne tik gomuriui, bet ir kūnui bei sielai (Domas – 860400111).

4.     Tradicijų centras „Būties ratu“ – tai turtingiausia vieta Vilniaus rajone Lietuvos papročių, tradicijų, liaudies medicinos, užkalbėjimų žiniomis. Šeimininkė Rita – etnologė, liaudies medicinos ir magijos tyrinėtoja – kviečia visus pas save į Kuprioniškes, kur miestas liks kažkur toli, o prieš jus atsivers tarsi kitas gamtos ir magijos pasaulis. Čia galite su šeima, draugais ar kompanija dayvauti įvairiose edukacijose: keramika su augalais, smilkalų gamyba, gydomųjų žolelių pažinimas ir savo arbatos kūrimas, archajinis pynimas iš siūlų. Tai vieta, kur žmogus gali save praturtinti tiek žiniomis, tiek dvasiškai, nes gamta ir jos paslaptys – neatsiejama žmogaus dalis (Šeimininkė Rita – 861617575).

5.     Houvalto dvaras – Maišiagaloje esantis tradicinių amatų centras, įsikūręs dvaro patalpose. Graži, išskirtinė aplinka, didelis sodas bei šalia esantis piliakalnis, šiai vietai suteikia ypatingą unikalumą. Atvykus čia galima ne tik pasigrožėti aplinka, tačiau ir patirti įdomių įspūdžių, kuriuos siūlo dvare įsikūrę amatininkai: muilo gamyba, verbų pynimas, puodininkystė, keramika, margučių marginimas, žvakių gamyba, vilnos vėlimas, karpymas, drožyba bei audimas staklėmis (Jolanta – 867290225).

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/vrvvg/videos/853164952631817